Silikonist vormid. Millega neid kasutada?

Meil on kaupluses müügil suur valik silikonvorme. Silikonvormidest tehtud kujudega on võimalik kaunistada karpe, kaarte, albumeid. Need on väga head ka mixed-media tööde rikastamiseks.

Millega neid kasutada?

  • Kõige lihtsam on kasutada neid õhu käes kuivavate savidega – DAS, JOVI, fimo jne. Saad suruda massi vormi ja koheselt ettevaatlikult eemaldada. Savi sobib siis, kui vorm ei ole väga detailne või ülimalt peenikeste joontega, sest siis on väga raske veel pehmet ja kuivamata kujundit välja saada. Veel kuivamata kuju on võimalik kasutada ka ümaratel pindadel nagu jõulukuulid või lillepotid.
  • Teine variant on erinevad kipsid – vaigukips või Pebeo Resin Plaster Viimasest on saanud just minu lemmik. Tegin küll juhisest pisut vedelama, et valguks kenast vormi põhjadesse ja see kuivas imekiiresti. Ette valmistasin väikesete koguste kaupa, muidu muutus lõpupoole liiga paksuks ja siis ei valgunud korralikult vormi.
  • Kolmas võimalus on kasutada Pebeo Kristallvaiku. Seda võib värvida ka erinevate akrüülvärvidega ja kaupluses on müügil ka pronksi ja kuldset vaiku. Ise valasin pärlmutter valge vaiguga ja tulemus on tõeliselt kena ja vastupidav murdmisele. Isegi kõige peenemate joontega vormidest saab kenasti kujutise kätte. Miinuseks on ainult pikk kuivamisaeg ja vajalik suurema hulga vormide olemasolu.

Kui mõni toode on e-poest otsas, siis palun anna meile sellest teada ja saame sulle tellida.