Cricut Maker 3, Cricut Explore 3 või Cricut Joy

Miks me oleme nii vaimustuses digitaalsetest lõikuritest? Sest see maailm on niivõrd põnev ja tore 🙂 ja lisaks annab see masin igale käsitöölisele võimaluse oma tooteid viia uuele tasemele. Lisades oma käsitöötoodetele personaalust ja eripära. Hetkel on sul valida kolme seadme vahel- Cricut Maker 3, Cricut Explore 3 või Cricut Joy (peagi saabub Euroopa turule ja Cricut Joy Extra). Lisaks on valikus Cricut EasyPress (press triigitavate materjalide kinnitamiseks) ja Mug Press ehk tassipress.
Võta julgelt meiega ühendust ja helista meile  +372 5190 6646 ja saame vastata tekkinud küsimustele.

Enne masina soetamist mõtle kolmele küsimusele:

  1. Milleks sa masinat kõige enam kasutada soovid?
    Kas plaanid kõige enam lõigata paberit-kartongi , triigitavaid või kleebitavaid materjale, kangast või näiteks on sul kindel soov teha kleebiseid?
  2. Kas sinu jaoks on oluline, et sul on võimalus teha spetsiaalsete otsikutega surutrükki, erinevaid voltimisjooni, lõigata ketaslõikuriga ja skalpell lõikuriga paksemaid materjale, sest Maker 3 mudelile on seda kõike võimalik juurde osta aga Explore 3 mitte. Oled sa valmis juurde soetama lisaotsikuid?
  3. Kui suured on su projektid? Kas teed pigem väiksema mõõduga kaarte ja topperid. väiksemad nimed joogipudelitele või kujundused tekstiilesemetele – sellisel juhul võib sulle sobida JOY mudel.
  4. Milline masin on sinu jaoks õige ja mida sa lisaks masinale vajad? Lisaks digitaalsetele lõikuritele on sul võimalik soetada ka triigitavate vinüülide kinnitamiseks EasyPress presse ja ka tasside valmistamiseks vajalikku Mug Pressi.

Cricut Maker 3 ja Cricut Explore 3


Maker 3 ja Explore 3 lõikeava laius on 30cm ja masinad lõikavad Cricut Smart vinüüle, Cricut Smart triigitavaid vinüüle, Smart kartonge ilma matita ja 2x kiiremini, kui tavalisi materjale. Teisi matrejal, mitte Smart materjale, lõigatakse kleepuvat matti kasutades. Mattide maksimaalseks pikkuseks on 60cm. Kui tead, et soovid teha suuremaid projekte, siis peaksid valima just nende kahe mudeli vahel.

Cricut Maker 3 kõige suurem eelis Explore 3 ees on see, et sul on võimalik juurde soetada erinevaid lõikenugasid: Maker 3 masinaga on võimalik lõigata kuni 2,4 mm paksust materjali (Balsawood, 2mm köitepapp, erinevad kangad paks nahk jne), graveerida, soonida, surutrükkida jne. Explore 3 seadmega saad samuti lõigata kangast, soonida aga seda siis teiste tööriistadega, mitte nii tõhusatega.

Cricut Maker 3 ja Expore 3 mudelil on ka prindi ja lõika funktsioon, mida näiteks Cricut Joy mudelil ei ole (aga on uuel mudelil Cricut Xtral). See on oluline just neile, kes soovivad kleebiseid teha, prinditavaid vinüüle kasutada või neile, kes soovivad trükitud kaarte valmistada ja elemente välja lõigata.

Mina isiklikult tunnen, et mulle piisab ka Cricut Explore 3 mudelist, sest ma ei kasuta neid põnevaid lisaterasid nii palju – erinevad soonimiseks mõeldud otsikud, surutrüki tera, graverimise tera jne. Kui sa oled selline, kes soovib kõike maksimaalselt katsetada ja proovida, siis vali kindlasti Maker 3.

Cricut Joy

Cricut Joy mudel on mõõtmetelt kõige väiksem. Lõikeava laius kõiges 11cm ja kasutatava mati maksimumpikkus 30cm. Spetsiaalseid Cricut Smart vinüüle ja kartongi lõikab ka ilma matita ja siis ei sea matt lõikamise suurusele piire. Cricut Joy mudelil puudub näiteks prindi- ja – lõika funktsioon. Lõikab kartonge, kleebisvinüüle, iron-on materjale ja palju muud. Sobilik just neile, kes ei plaani suuri projekte ette võtta. Võtab töölaual vähe ruumi ning on väga hea kaasa võtta ning teha oma loomingut salaja kontoris või maal vanaema juures.


Masinate hinnad ja tellimisvõimalused leiad ikka meie kodulehelt SIIT

Cricut Joy Xtra

Peagi müüki jõudev Cricut Joy perekonna uuem mudel, mis mõõtmetelt suurem ja lisandunud on ka Prindi- ja – lõika funktsioon. Seega mõnusalt väike masin kaasavõtmiseks ja võimekas ka. Sellega teed muretult toppereid, särkidele tekste, kleebiseid ja kaarte.