Hand Lettering ehk kaasaegne kalligraafia

Tänu Mariliisile on meid tabanud taas uus hullus – kaasaegne kalligraafia (pintselkiri) ehk hand lettering.

Kaasaegse kalligraafia puhul puuduvad reeglid ja see pakub vabadust tähtede ja sõnade stiliseerimisel ning igaüks võib luua oma personaalse kirjastiili.
Mina hetkel tegelengi enda kirjastiili parendamisega, sest käekiri on aastatega kohutavaks muutunud. Nüüd harjutangi enda käekirja ja üritan sinna lisada elegantsi 🙂
See ei ole lihtne ja vajab püsivust ning pidevat harjutamist. Mis saaks olla veel parem, kui tassi hea kohvi krõvale tund aega kirjutamist harjutada. Selline rahulik ja meditatiivne tegevus.

Hand lettering – alles harjutan 🙂
Pintselkiri ehk hand lettering – alles harjutan 🙂

Tombow kodulehelt võid leida mitmeid harjutuslehti erinevate kirjastiilidega. HARJUTUSLEHT

Õpitoas saime testida paljusid erinevaid pintselkirja kirjutusvahendeid ja ühed parimad on nüüd meil kaupluses olemas ka. Kohe olemas on Tombow Fudenosuke, Tombow viltpliiatsid ja Memento viltpliaatsid suures värvivalikus.
Ecolines vildikad ja komplektid ning Sakura Koi komplektid on ettetellimisel. Kõik vajaliku pintselkirjaks leiad SIIT
Lisaks heale kirjutamisvahendile on sul vaja ka spetsiaalset sileda pinnaga paberit, märkmikku või kalkalehte (92 grammi), muidu su vildikad saavad kiirelt rikutud.
Meilt leiad ka Rhodia sileda pinnaga märkmikud (A4, A5 ja A6 formaadis, hetkel ainult kaupluses aga peagi ka e-poes).

Järgmine õpituba toimub 6.04 algusega kell 10.00. Õpitoas tutvume kaasaegse kalligraafia töövahenditega ja harjutame põhilisi töövõtteid, ühendame need omakorda tähtedeks ja tähed sõnadeks. Registreeru siit

Lisaks pintselkirjale on sel päeval võimalik ka tutvust teha klassikalise sule ja tindiga kalligraafiaga. Ka selle õpitoa leiad meie õpitubade kalendrist.

Mina näiteks ei ole kunagi sulega kirjutanud ja täitsa huvitav oleks katsetada.

Klassikaline sule ja tindiga kalligraafia