Fooliumtehnika

Paljud kliendid on uurinud meilt fooliumtehnika kohta. Seletame siis lahti, mis see on ja kuidas seda teha saab.

https://www.facebook.com/teemeteistmoodi/videos/2245166075703229/

Meie kaupluses on müügil päris suur valik fooliumlehti. Fooliumiga saad anda oma töödele erilist sära. Kasuta seda suurte mustritena taustadel või näiteks üksikute sõnade puhul (Palju õnne! ) jne.

Kõige lihtsam viis fooliumit oma projektidele kanda on kasutades erinevad Gel Mediume või spetsiaalset First Edition foolium liimi. Kanna liim templile või läbi šablooni, lase kuivada kuni gel mediumid jäävad kleepuvad  ja seejärel kata fooliumiga, silu korralikult ja eemalda fooliumi ülejääk.

Lisaks on sul võimalik katsetada ka kuuma embossingu fööniga. Tee nagu tavaliselt tempel läbipaistva templivärviga, lisa kuuma embossingu puru, kuumuta fööniga. Seejärel lase jahtuda ja kuumuta uuesti, lisa kohe foil ja silu tugevalt. Kui eemaldad üleliigse, siis ongi valmis.

Kui sul on kodus olemas laminaator, siis võid seda kasutada. Kohe, kui oled sulatanud fööniga, lisa fooliumleht, aseta need kalkalehe vahele ja lase laminaatorist läbi.

Kolmas võimalus on kasutada spetsiaalset Go Press Hot Foil masinat. Selle masina eeliseks on see, et sa võid kasutada olemasolevaid õhukesi lõikenugasid, pressplaate või spetsiaalseid kuumpressi metallist templeid. See masin sobib kokku enamike laialt levinud paberilõikamismasinatega. Paberilõikamismasinat vajad sa lihtsalt selleks, et korraks avaldada survet ja foolium kinnituks soovitud kohale.

Siin on ka üks õpetlik video, kahjuks küll inglise keeles aga õsnagi arusaadav

Veel üks võimalus on kasutada laserprinterit ja laminaatorit. Prindi kartongile soovitud disain või tekst. Pead olema veendunud, et print on mustemast must. Lisa foolium peale ja aseta see omakorda kalkalehe vahele ning seejärel lase see laminaatorist läbi.

Foolium lehed  ja laminaatorid leiad ka meie e-poest SIIT

Kaunid tulemused teie ees

https://www.facebook.com/teemeteistmoodi/videos/1840824992665966/

Head katsetamist ja esimene õpituba juba 23.10.2018, kus teeme ka kohapeal fooliumtehnikas silte.  Registreeru meie kodulehel ÕPITUBADE KALENDRIS