Voolavad akrüülid ehk pouring

Voolavad akrüülid ehk pouring on kogunud kiirelt populaarsust. Endalegi üllatuseks internetist infot otsides sain teada, et see ei olegi nii öelda tänapeva leiutis, vaid juba 1930-ndatest pärit tehnika. Mehhiko kunstnik David Alfaro Siqueiros avastas selle juhuslikult. Nagu ikka kõik head leiutised sünnivad kogemata.

Mis on voolav akrüülmaal ehk pouring?

Voolavad akrüülid saavutatakse veega värve lahjendades, segule lisatakse ka pouring-mediumit, vett ja silikoonõli. Sellest tekibki selline füüsikaline aspekt, et segatud värvid on konsistentsilt erinevad. Tihked värvid, mis satuvad vedelamaks lahjendatud värvide peale liiguvad alla ja vedelamad tõusevad pinnale.

Näiteks meie A-Color värvidega on segamisvalem lihtne. Lisad 1 osa värvi ja 1 osa vee ja pouring-mediumi segu (sega eelnevalt valmis 2/3vesi ja 1/3 pouring-medium). Ära lisa korraga seda vee ja pouringu segu värvile, vaid väheses koguses kogu aeg segades. On oht liiga vedelaks värvi lahjendada.

Kui valmistad tööd 30x30cm ja lõuendeid on kaks, siis vali välja 4-5 värvi, vala need eraldi ühekordsetesse topsidesse. Igasse topsi ühte värvi umbes 3cm ja alles see järel hakka igat värvi lahjendama vedelikuga. Kui kõik 4-5 värvi on sel moel lahjendatud, siis võta üks puhas tops ja vala järk-järgult erinevaid värve väikeses koguses üksteise peale. Ühele 30x30cm tööle kulub umbes õhekordse topsi täis värvi. Seejärel vala see segutopsi täis värvi lõuendile ja kalluta seni, kuini kõik ääred on täitunud.

Selleks, et katsetada akrüülimaali kodus vajad:

  • Akrüülvärve. Sobivad nii kunstiakrüülid kui ka lastele või koolidele mõeldud akrüülid. Esimesed on küll tihedama konsistentsiga ja neid peab rohkem lahjendama. Neid jagub ka kauemaks. Lastele mõeldud värvid on juba vedelamad . Meie valikus on hea ja kindel valik A-colori värvid, mis on müügil eraldi ja komplektidena . Valikus on läikivad, matid ja metallik toonid.
  • Kui soovid ainult katsetada (2-3 tööd teha), siis leiad ka väikse kogusega värvid komplektides siit
  • Pouring medium, mis aitab värve voolavamaks muuta.
  • Silikonõli
  • Lõuend 30x30cm või 20x20cm suurus on just paras harjutamiseks või gruppidena seinale kaunistuseks.
  • Spreilakk, mida lisatakse alles, siis kui töö on vähemalt nädalakese kuivanud.
  • Soovi korral ka kokandusest tuntud gaasipõleti, millega siis enne kallutama asumist tööst üle käia, aitab nende rakukeste tekkele kaasa.