Viis põnevat kunstitegevust lastele

Mida siis suvel lastega kodus või lastelaagris ette võtta?
Mõtlesin, et panen kirja viis kõige põnevamat tegevust, mis aitavad lastel aega sisustada. Selleks vajad sa akrüülvärve, lõuendeid, pintsleid ja nipet-näpet veel erinevaid vahendeid.
Mäletan, kui oli esimene koroonaperiood, siis minu enda lapsed joonistasid lõuenditele hea meelega ja sisustasid nii oma vaba aega.

Lihtne geomeetriline maal

Selleks vajad:

 • lõuendit, (meie kaupluses on müügil suur valik lõuendeid hulgipakendis ja ka lahtiselt);
 • kitsast maalriteipi, seda leiab ehituspoest;
 • akrüülvärve ja pintsleid (kui vajad suuremat kogust, siis soovitan soetada erinevaid akrüülivärvide komplekte ja pintsleid hulgipakendis);
 • värvide segamiseks värvipalette

Esmalt peaksid lapsed maalriteibi lõuendile kleepima ja seejärel tekkinud kujundid värvima sobivates toonides.Kui värv on kuivanud (võib kuivatada ka fööniga) eemalda ettevaatlikult teibid ja seejärel kanna värv neile aladele, mis valgeks jäid. Võid ka uuesti maalriteipi panna. Viimasena soovitan lahjendada kuldset akrüülvärvi veega ja pritsida hambaharjaga täppe peale.

Voolavad akrüülid

Voolavad akrüülid saavutatakse veega värve lahjendades, segule lisatakse ka pouring-mediumit ja silikoonõli. Sellest tekibki selline füüsikaline aspekt, et segatud värvid on konsistentsilt erinevad. Tihked värvid, mis satuvad vedelamaks lahjendatud värvide peale liiguvad alla ja vedelamad tõusevad pinnale.

Selleks vajad:

 • rohkemate tööde valamiseks soovitame A-Color 15x500ml värvikomplekti, millest jagub kauaks. Väiksemad komplektid leiad siit;
 • pouring meedium ehk valamiseks vajalik värvilahjendi;
 • silikoonõli;
 • lõuendid (hulgipakendis lõuendid leiad siit);
 • lauakatmiseks kile;
 • ühekordsed joogitopsid (100ml);
 • kummikindad

Näiteks meie A-Color värvidega on segamisvalem lihtne. Lisad 1 osa värvi ja 1 osa vee ja pouring-mediumi segu (sega eelnevalt valmis 2/3vesi ja 1/3 pouring-medium). Ära lisa korraga seda vee ja pouringu segu värvile, vaid väheses koguses kogu aeg segades. On oht lahjendada värvi liiga vedelaks.

Kui soovid valmistada kaks lõuendit suuruses 30x30cm, siis vali välja 4-5 värvi, vala need eraldi ühekordsetesse topsidesse. Igasse topsi ühte värvi umbes 3cm ja alles siis hakka igat värvi lahjendama vedelikuga ja pouring meediumi seguga. Kui kõik 4-5 värvi on sel moel lahjendatud, siis võta üks puhas tops ja vala järk-järgult erinevaid värve väikeses koguses üksteise peale. Ühele 30x30cm tööle kulub umbes 100ml ehk ühekordse plasttopsi jagu värve. Seejärel vala see topsitäis värvi lõuendile ja kalluta seni, kuini kõik ääred on täitunud.

Täpitehnikas mandalad

Selleks vajad:

Pinterestis leiab palju ideid, pilte ja juhendeid, kuidas neid teha. Kõige keerulisem on välja mõelda ja lõuendile joonistada skeem. Kui mandalat teha lõuendil, siis kindlasti soovitan skeemi ette joonistada, et ringikesed oleksid korrapärased ja tulemus kena.

 • akrüülvärve;
 • lõuendeid või kive;
 • erinevas suuruses ümara otsaga tööriistasid

Esmalt värvi kivi või lõuend sobivas värvitoonis, seejärel jooni peale skeem ja head täpitamist. Soovitan akrüülvärve lahjendada vähese veega, siis ei teki täpitamisel värvi paksusest selliseid venivaid tipukesi, värvitäpid jäävad ühtlased ja siledad.

Öised maastikupildid ehk varjupildid

Väga naudtav tegevus on öiste varjupiltide maalimine. Vali välja sobivad toonid, neid võiks olla 3-4 (toon-toonis) ja hakka neid lõuendile kadma ning joonista peale sobivad kujud. Lase fantaasial lennata.

Vahvad värvilised kivid

Mina isiklikult olen väga suur kaktuste fänn ja seega meeldib ka see idee väga, et värvida kivid nagu kaktused ja asetada need lillepotti 🙂

Foto allikas www.pinterest.com

Kui soovid rohkem infot nende tehnikate või värvide ning töövahendite tellimise kohta, siis kirjuta või joonista meile info@teemeteistmoodi.com või helista +372 5190 6646