Tee ise kutsed ja pidulikud kaardid

Kui sul seisab sel suvel ees pulm, siis just nüüd on viimane aeg kutseid valmsitama või tellima hakata. Etikett näeb ette, et pulmakutsed jõuavad kutsututeni vähemalt 2-3 kuud enne ürituse toimumist. Sünnipäeva või peokutseid ei pea nii varakult saatma, siis sobib ka 2-5 nädalat enne toimumist.
Järjest enam kogub ka meil populaarsust save-the-date  (broneeri kuupäev) eelkutse formaat, kas siis elektrooniliselt või paberteatisena. Selle mõte on tegelikult väga praktiline, kuna paljudel elavad sugulased ja sõbrad välismaal. Eelteade võimaldab varakult reisi- ja puhkuseplaane tegema hakata.

Allikas: Pinterest.com

Vahet ei ole, kas teed kutsed ise või tellid, planeeri selleks vähemalt kuu, sest soovitud meistril võib olla pikk tööjärg ees või mõni erilisem materjal vajab tellimiseks aega. Ole valmis ootamatusteks, vahel võtab sobiva näidise tegemine oodatust kauem aega.

Kutse on väga oluline detail terves pulmas, see on sissejuhatus eelseisvasse üritusse. Sellega peaks iga külaline saama aimu, milline pidu on tulemas.

Kutse teksti koostamisel võiksid lähtuda järgmisest kavast:

  • Pöördumine ehk keda kutsutakse, kaaslasega või ilma
  • Milline sündmus aset on leidmas Oled (olete oodatud) meie pulma (registreerimisele, sünnipäevale, kaupluse avamisele jne…)
  • kuupäev ja kellaaeg
  • Asukoht
  • Kes kutsuvad
  • Lisainfo, mis võib olla ka eraldiseisval lehel või väiksemas kirjas kutse pealehel. Siia kuulub ka RSVP (“vastake palun” osalemisest/mitteosalemisest, kuupäev, mis ajaks, telefoni number). Eraldi võib välja tuua kohalejõudmise info, ööbimise detailid jne.

Enne kui asud kutset tellima või ise meisterdama, siis tee eeltööd internetis, et mis sulle meeldib ja mis mitte. Kutse on üks detail tervikust, pane paika oma pulma stilistika plaan ehk mood board. Milliseid toone ja lilli, stilistika elemente, kaunistusi registreerimis- ja peopaigas sa näha soovid. Tee oma valik ja jää sellele kindlaks. On väga raske poole organiseerimise pealt kurssi muuta aga samas meeldivaid ideid on niivõrd palju, et kerge on ennast segadusse viia. Piiluge kindlasti Pinteresti, see on kindlasti suureks abiks nii endale kui ka pulmakorraldajale.

Pulma mood board – stilistika. Allikas Pinterest

Meie kauplusest sa leiad suure valiku erinevaid pabereid, ümbrikke, kaunistusi, pitse ja paelu. Kui ise ei oska kuskilt alustada, siis ootame ka õpitubadesse ,kus saad valmistada ise kutseid, fotoalbumeid või külalisteraamatuid, mahukaid laekaid ja palju muud vajalikku pulma.

Kui soovid kutseid ise teha, siis loe minu eelmist blogipostitust “Parimad käsitöötarbed algajale paberikunstnikule.”

Helista meile ette, tulge koos konsultatsioonile ja aitame teile välja valida parimad materjalid ning soovi korral ka teostame teie nägemuse.

Tutvu meie tegemistega kindlasti ka Facebookis, seal on palju pilte eritellimustest ja kohe kaupluses müügil olevatest toodetest.