Sõbranna pulm ehk kuidas me kõik ise tegime…

…ja see oli nii vahva.

Olgu kohe etteruttavalt öeldud, et kõik läks väga hästi ja pruut oli väga rahul. Järgmisel päeval selgus, et olime selles siginas- saginas teiste asjaosalistega ära unustanud pruutpaari kõige pisema tütrekese toitmise, mis oli meie kätesse usaldatud. Sellest vist ka öine nutuhoog lapsel, kõht oli tühi ju.

Kui soovid oma pulmas palju asju ise teha, siis alusta planeerimist varakult. Kui osa kutsututest on välismaalt, siis võiksid 6-8 kuud varem saata “Save the date” kutse, sest nii saavad kaugemalt tulijad planeerida puhkust ja lende.

Kutsed peaksid külalisteni jõudma vähemalt 2 kuud enne ürituse toimumist. Minu sõbranna oli ideaalne pruut, tal ei olnud väga palju erinõudmisi ja andis mulle vabad käed – tee nii nagu mulle võiks meeldida. Kokku leppisime ainult värvitoonides. Läks mitu nädalat enne kui mulle õige mõte pähe tuli – unenägudepüüdja, mille saab mälestuseks seinale rippuma jätta.

Peokoht oli noorpaari suvekodu õu. Paremat kohta oleks raske ette kujutada, sest iga nurgatagune on seal imekaunis, noorpaari enda loodud ja hooldatud.
Lilleseadete tegemiseks haarasin kaasa kimbu kipslilli ja eukalüpte, roosid, pojengid ja muud sain kõik sealsest aiast.

Varasemalt tegin valmis kolm suurt krepp-lille ja unenägudepüüdja toidualale kaunistuseks.
Päev varem tegi pruut endale ise pruudikimbu ja minule langes ootamatu ülesanne teha peigmehe reväärile seadeke. Kinnitatud sai haaknõelaga ja teiste käepäraste vahenditega.

Kaasa võtsin ka omast kodus valge puhvetkapi, millest sai baarikapp ja kõikide lemmik jutuvestmiskoht.

Loomulikult valmistasin fotoalbumi, külalisteraamatu ja suure laeka. Ma soovitan alati noorpaaridele suurt laegast, sest selles on hiljem väga hea mälestuseks hoida õnnitluskaarte ja muud pulmadega seonduvat. Selle pärast ei tundugi mulle rendist võetud linnupuurid ja laekad nii hea mõttena.

Olen varasemalt isegi ühele oma sõbrannale õmmelnud pulmadeks kingituseks kleidi aga nüüd olen õmblemises natuke rooste läinud.

Alguses oli mu sõbranna soov ka toidud ise teha aga selle üle on mul hea meel, et suutsin ta meelt muuta ja toidu tõi kohale Mulgi Kõrts. Kui satute mulgimaale, siis kindlasti külastage seda kohta.

Minu poolt ka kaunis kaart noorpaarile. Kasutasin templeid, kuuma embossingut ja brusho kuivi kristalle, kirjutasin sulega.

Pulmafotograaf Terje Atonen