On hea meel, et uus aasta algab meie jaoks uue ja põneva õpitoaga – pärgamenditehnikas kaardid.
Olen seda tehnikat juba ammu märganud aga ise proovinud ei ole, ei ole isegi ühtegi Youtube videot vaadanud. Seda enam oli mul hea meel, et Käsitöömessil sain tuttavaks Kristeliga, kes on selle põneva kunsti endale põhjalikult selgeks teinud ja on selle tehnika suur austaja. Ta on ennast koolitanud lausa Inglismaal, selgeks saanud kõige keerukamad ja aeganõudvamad trikid, mida ta lahkesti meiega jagama tuleb.
18.01.2020 on tulemas kaks põnevat töötuba ja kohtade arv on piiratud, seega registreeru kiirelt SIIN


Kõik vajalikud materjalid on ka peagi Teeme TeistMoodi kaupluses ja e-poes müügil. Soovi korral saad ka ette tellida. Tooted leiad siit
Pärgamendikunsti luuakse pärgamendi paberile, ehkki oleme harjunud paberit nimetama kalkaks ja see võiks olla 140-150 grammi paksune. Tööriistasid on kasutusel palju erinevaid. Mustreid ja pitse luuakse voolides, augustades, lõigates ja värvides. Tänapäeval on erinevatel firmadel valikus mustriplaadid, mille abil on ääretult lihtne erinevaid mustreid luua.
Valikus on:
- Alustamiskomplektid
- Erinevad paberid
- Tööriistad voolimiseks, augustamiseks
- Mustriplaadid
Loodud mustreid saad sa toonida ja värvida tavaliste pliitasitegam vesivärvipliiatsitega, vesivärvi markeritega ja akrüülvärvidega. Ka need kõik on meil kaupluses saadaval.
Arvatakse, et selline kunstivorm sai alguse Euroopas 15. või 16. sajandil ja esialgu oli see kasutusel religioossetel kaartidel ja ristimistunnistustel. Laialt levinud oli gisee katoliiklaste seas ja hiljem levis see Euroopast Lõuna-Aafrikasse. Trükikunsti leiutamisel küll natuke huvi selle kunstiliigi vastu vähenes, kuid taastus 18. sajandil, kui kaardid muutusid suuremaks, neile lisati sakilisi ääri ja erinevaid taimemotiive. Tänapäeval on selles tehnikas kaunistatud esemete valik laiem – tehakse õnnitluskaarte, detaile kasutatakse karpidel, fotoalbumitel, pakenditel, raamatute järjehoidjatel. See on mõnus ajaviide ja sobib igale vanusele.



