Mixed-media tehnikas albumid

Tiina on üks mu väga hea käsitöötuttav, keda olen ajapikku nakatanud paberitööpisikuga ja tema eestvedamisel oleme koos valmistanud mitmeid kordi eriti ägedaid albumeid. Nii ka sel suvel. Sain Tiinalt juuli alguses kõne, mis algas nii: ” Jaanika, ma ei jäta sind sugugi rahule. Palun leia nüüd juulikuus üks päev, kui saame koos teha mixed-media stiilis albumit.”. No päeva ma leidsin 🙂 alguses arvasin, et las Tiina teeb, mina juhendan ja teen samal ajal tellimustöid. Olin juba enne väga jännis tellimustega, sest mind oli sel suvel eriti vastikult tabanud angiin. Seega 1,5 nädalat kaotatud aeg.

Aga kui hakkasime Tiinale materjale valima, siis ma ei suutnud loobuda 🙂

Taustade tegemiseks kasutasime Distress Oxide värve, mis väga hästi sobisid just Mintay Papers erinevate kollektsioonidega. Sellise albumi puhul soovitan alati disainpaberid valida ühest kollektsioonist, sest need on juba eos loodud omavahel kokku sobima ja materjalikulu sellise projekti puhul on küllaltki suur.

Kui taustad värvitud, siis tegin mõned taustatemplid. Kasutasin selleks veekindlat Archival templivärvi. Seejärel tegin igale taustalehele tekstuurpastaga reljeefid. Suure valiku templeid, šabloone ja mixed-media pastasid leiad samuti meie kauplusest või e-poest.

Seejärel läks lahti suurem motiivide välja lõikamine, voldikute voltimine, kleepimine ja sobitamine. Aega kulus ühe päeva asemel hoopis kaks. Ja kui sulle tundub, et album on juba peaaegu valmis, siis tuleb veel lisada toppingud ehk kaunistused – mikropärlid, glitterpuru, litrid ja viimase täpina ka värvipritsmed. Alles siis võid projekti lõppenuks lugeda 🙂 Seda olen ma õppinud meie suurepärastelt mixed-media juhendajatelt Nadya Drozdovalt ja Maria Lillepruunilt :-).

Igatahes albumid said valmis aga kuna ma armastan paberitööd püsti teha, siis lõbu muutus nädalavahetuseks piinavaks seljavaluks ja nüüd olen nädal aega tööst eemal olnud. Käsitöölisega on kurb lugu, me pole nagu masinad, et natuke putitad ja paned õli vahele ning töö läheb edasi. Oh, kui keeruline, kui asjad pooleli ja tähtajad lähenevad. Õnneks on mul head abilised ja pikk pai neile kõikidele!

Kena nädalavahetuse algust!

PS! Mitmed tuttavad on uurinud, et kas sellise albumi töötuba ka tuleb, siis usun, et septembris või oktoobris tuleb kindlasti. Kui huvi on, siis võid kirjutada ja saan sind informeerida kohe, kui kuupäev paigas on.