Millist paberilõikamise masinat valida? Sizzix, Press Boss, Gemini…

Sa ju tead seda tunnet, et endal või lastel on vaja pidevalt kellelegi kaarti sünnipäevaks viia, kolleege, õpetajaid, vanemaid ja sõpru üllatada.

Need masinad aitavad sul luua kordumatuid kaarte, karpe, fotoalbumeid ja palju muud põnevat. Need masinad ei lõika mitte ainult paberit, vaid ka kangast, käsitöövilti, nahka ja teisi õhemaid materjale.

Sul on võimalus teha endale helkureid, kangast ja nahast lilli. Olen isegi kaunistanud nahast lilledega igavad kingad ja t-särke.
Minu lemmikuks on siiski masinad, kus saab survet reguleerida ja mis on A4 avaga (Press Boss).
Sage küsimus on ka, et kas erinevate firmade lõikenoad sobivad ühe või teise masinaga, siis vastuseks võin öelda küll, et JAH, sobivad ikka. Kõik masinad teevad ära ühesuguse töö ja on ühtemoodi vastupidavad.

Hetkel on trend A4 masinate suunas, paljud väiksemate masinate omanikud on hakanud oma masinaid välja vahetama suurema vastu. Sellel on tõepoolest omad eelised – A4 ava, mis võimaldab suuremaid formaate lõigata, võimalus asetada mõni keerukama pitsiraamiga tera diagonaali jne. Seega otsus sõltub ikka igaühe võimalustest ja soovidest.

NELLIE SNELLEN PRESS BOSS PRO JA PRESS BOY

Müügil kahes erinevas suuruses Press Boy on siis väksema avaga ja Press Poss Pro A4 mõõdus. Väga head masinad. Suurim vahe roosat värvi masinaga on see, et A4 masin ise on niivõrd kogukas, et püsib kindlalt laual. Uudsena on ka väiksemal masinal surve reguleerimise võimalus ja see on minu jaoks kõige olulisem. Käivad väikeseks kokku ja on rasked. Mugav lõigata!

+Lai lõikeava
+survetugevuse reguleerimise võimalus
+käib kokku, mugav kaasa võtta
+kinnitub kindlalt lauale, ei liigu paigast
+komplektiga kaasas silikoonmatt

NELLIE SNELLEN PRESS BOSS

See roosa masin on nii öelda eelmine mudel. Reguleeritava survega masin. Saad ise valida vastavalt lõikenoale plaatide surve. Kasutamine on lihtne ja saab ruttu selgeks, mugav kasutada silikoonmatti.

+ Lai lõikeava
+ survetugevuse reguleerimise võimalus
+ käib kokku, mugav kaasas käia
+ kinnitub iminapaga lauale, ei liigu paigast
+ komplektis kaasas silikoonmatt
+ teiste firmadega võrreldes hea hinna ja kvaliteediga lisavarustus (pleksiklaaside ja plaatide vehetus)

– miinuseks võib lugeda selle, et kinnitub kummitallaga laua külge, ei püsi ise paigal.

SIZZIX

Salongis kohe müügil

Kõige levinum masin Eestis on kindlasti Sissix Big Shot. Müüakse, kas baaskomplektina (masin + vajalikud plaadid) või stardikomplektina (masin + vajalikud plaadid + väike valik lõikenugasid). Valikus on nii väiksema lõikeavaga masin Sizzix Big Shot kui ka A4 mõõdus.

+ Valikus nii lihtsalt masin kui ka stardikomplektina (kaasas valik lõikenugasid, pressplaat ja paberiplokike)
+ Hea masin üldiselt, peab kenasti vastu ja sobilik kõigile huvilistele.
+ Lai valik lisatarbeid – silikoonmatid, erinevad plaadid ja raamatud meie kaubandusest kättesaadavad
+ Raske, püsib kenasti laual.
– Suurus. Seda ei ole võimalik mugavalt kokku panna ja hammustab paraja ampsu tööpinda enda alla.
– reguleerimine erinevate plaatidega
-juurde on vaja osta silikonmatt

Pildil (ülal) Big Shot Starter Kit hind (A5 lõikeavaga väiksem masin, kus kaasas valik lõikenugasid ja pabereid).

Big shot Plus Starter Kit

Lisaks on salongis müügil ka lihtsalt A4 mõõdus masin, ilma valiku lõikenugadeta ja selle hinnaks on Sizzix Big Shot Plus

Sissix pakub lisaks ka Big Shop Pro masinat, mis mõeldud kindlasti suuremale paberihuvilisele, kes ideaalis võiks ka tegeleda lapitehnikaga, sest Sissixi enda tootesarjas on lai valik just lapitöö tegemiseks lõikenugasid. Nendega saab lõigata kangast, kuni 2mm pappi, nahka jne. Samas saab neid lõikenugasid kasutada ka väiksema Sissixi masinaga.

  • kõik ülevaltoodu
    -juurde on vaja osta silikonmatt
    – suurus ja kaasaskandmismugavus

GEMINI elektrilised masinad

Ettetellimisel

Gemini elektrilised masinad on saadaval kahes suuruses. Teeme TeistMoodi kaupluses on sul võimalik katsetada A5 suuruses masinat. Sellel masinal on lõikamissurve reguleeritav plaatidega aga see lõikab üllatavalt hästi ka kõige pitsilisemaid ja suuremaid lõikeid. Tundub väga hea kvaliteediga masin, mida ei pea ise väntama ja käsi puhkab samal ajal.

Kui masin on välja valitud, siis kindlasti on juurde vaja ka lõikenugasid ja tekstuurplaate. Neid on Teeme TeistMoodi käsitöötarvete kaupluses tõeliselt palju. Tutvu valikuga siin

Head otsuse tegemist! Astu meie kauplusest läbi ja saad ise käega katsuda ja testida või telli läbi Teeme TeistMoodi käsitöötarvete e-poe

Kõikide masinate hinnad leiate meie e-poest.