Fotoalbumeid on väga tore ise valmistada ja piisavalt lihtne ka. Oleneb muidugi köitmistehnikast, mille valid.
Meie juures saab õppida vähemalt kolme erinevat tehnikat. Üheks minu lemmikuks on õmblusteta köide ehk liimköide. Piisavalt lihtne ka algajale köitmishuvilisele. Avaneb 180 kraadi ja mugav lehitseda


Teine levinum köitmisviis on Jaapaniköide. Seda tehnikat iseloomustab just kaunis põiming albumi seljal. Lehitsemine ei ole võib olla nii mugav kui liimköitel aga õigel viisil valmistades siiski avaneb kenasti.


Kolmas tehnika on Belgia peidetud piste tehnika, mis on saanud oma nime tundmatu Belgia köitmiskunstniku järgi. Tänasel päeval on küll autor juba tuvastatud aga nimi jäi ikka selline. See köide on minu meelest tehniliselt kõige enam oskuseid nõudev aga ikkagi tehtav ka algajale. Avaneb 180 kraadi. Eripäraks on see, et kaaned õmmeldakse esmalt omavahel kokku ja siis õmmeldakse sisu lehe kaupa kaante külge.


Albumi valmistamiseks sa vajad ja meie kauplusest leiad:
- Lõikematti
- Kipsinuga
- Voltimisalus. Vajalik nii albumite kui ka kaartide valmsitamisel. Lihtsustab su tööd kohe kindlasti. Voltismjoonte tõmbamine on lausa lust.
- 3mm köitepappi. Tavaliselt teen ma albumikaaned 3mm aga märkmiku kaaned 2mm.
- 300 grammine kartong. Ühte albumisse võid soovi korral panna 210-40 lehte. Meil on alati väga hea pakkumisega Heyda 300grammised kartongid 50 lehte pakis. Telli SIIT
- 92 grammised kalka vahelehed
- Disainpabereid või India pabereid
- Kalingur – väga hea spetsiaalne kaanekatte materjal, mis ühelt poolt on kangas ja teiselt poolt paber. Väga hästi liimitav ja kasutatav.
- Köitmisliim SITOL
- Erinevad pitsid ja paelad, kaunistuselemendid
- Metallist nurgad
Kui tekkis tõsisem huvi, siis kindlasti jälgi meie õpitubade kalendrit ja tule tee üks imeline ese. Lisaks saad uued kasulikud oskused ja teadmised.