Mina tutvusin esimest korda makrameetehnikaga kuskil 25 aastat tagasi. 5. klassis juhtus nii, et meie koolis käsitööõpetajat ei olnud ja teda asendas matemaatika õpetaja.
Õnneks või õnnetuseks oskas ta ainult makramee tehnikat ja nii me pool aastat ainult punusime. Mulle väga meeldis, hoolimata asjaolust, et nööriks oli kilejas heinapallinöör või lihtsalt takunöör.
Tegelikult on see imelihtne! Sain selgeks paar sõlme ja juba valmis kodus iseseisvalt lillepotihoidja.
Makramee sõlmimistehnika ajalugu saab alguse 13 sajandil Araabiamaadest. Makramee tähendas algselt araabiakeelest tõlgituna “narmast”, mis tulenes sellest, et araablased kinnitasid niimoodi sõlmides vanu lagunenud kotte. 14. ja 15. sajandil levis see tehnika tänu meremeestele Itaaliasse ja Prantsusmaale. Ka Hiina kultuuri ja rahvuspärandisse on makrameekunst jätnud oma jälje.
Nii on see vana sõlmimistehnika inimkonnaga käinud kaasa ajast- aega, olles vahepeal väga populaarne ja mõnel perioodil vajunud teiste kästööliikide varju.
Tundub, et 21 sajandil on makramee saanud taas uue hingamise ja makramee tehnikas tehakse väga ilusat käsitööd – lillepoti hoidjad, vöösid, käevõrusid ja kaelaehteid, seinakaunistusi, käekotte jne.
Makramee tehnikaks sobivad jute-, linased-, puuvillased ja muud nöörid.
Tule ja õpi midagi uut ning valmista koju kauneid esemeid. Esimese töötoa leiad meie õpitubade kalendrist SIIT
Valmistame selles töötoas kauni seinakaunistuse oksal. Juhendajaks Merje, kelle imelisi töid saate imetleda FBst Merje Crafts nime alt.



Lihtsalt hämmastav, kui kauneid esemeid võib selles tehnikas valmistada. Pisikesest käevõrust või ehtest kuni aknakateteni.