Digitaalne lõikur Cricut Joy ja kuidas teha ise kleebiseid

Sel korral testisin kodus Cricuti perekonna kõige pisemat Cricut Joy lõikurit.
Cricut Joy masin meeldib mulle just oma kompaktsuse poolest, ei võta palju ruumi ja on ülilihtne kasutada. Miinuseks ehk see, et väga suuri projekte Cricut Joy-ga ilmselt teha ei õnnestu. Kui sa valid oma esimest masinat, siis soovitan lugeda ka ühte eelmist blogipostitust, kus on välja toodud Cricut Joy, Cricut Makeri ja Cricut Air2 erinevad võimalused.

Tütar soovis juba ammu oma kummutile kleebiseid, et mina ja eelkõige ta ise teaks, kus miski asub. Ka ise tuuseldan alati kõik kummutisahtlid läbi, et aru saada, kuhu panna pesust tulnud särgid või sokid.

Cricut Joy ja vinüülkleebised

Cricut Joy ja vinüülkleebised


Kleebismaterjalide ehk vinüülide lõikamiseks on kõikidel masinatel vajalik tavaline lõikamisnuga juba ostes masinaga kaasas, midagi eraldi juurde vaja ei ole, vajad vinüüli (ehk kleebitavat materjali) ja selleks, et soovitud kujutis hõlpsalt vajalikku kohta kleepida, vajad ülekandeteipi.
Kui sa valid glittermaterjali – siis vajad Strong Grip ülekande teipi, kui aga tavalise sileda pinnaga, siis tavaline ülekandeteip.

NB! Vahemärkusena öeldud, et Cricut Joy vinüülid ja teibid, mis mõõtudelt on väikesemad, sobivad kasutamiseks ka Cricut Makeri ja Cricut Air2 omanikele ning vastupidi ka. Ainsa erinevusega, et Cricut Joy vinüüle saab kasutada Joy masinaga ilma matile kleepimata. Need on nii öelda Smart materjalid, mis on lõigatavad ilma matita.

Tee nii:
Lõika välja soovitud sõna, kujundus või logo. Vinüüli puhul tuleb kleepida vinüül matile õige pool ülespoole. Masin lõikab läbi ainult pealmise kihi.

Eemalda ettevaatlikult üleliigne vinüül, alles jääb soovitud sõna. Lõika sobivas suuruses transfeerkleebis ja kleebi pinnale (NB! Transfeerkleebist saab korduvalt kasutada, kleebi see lihtsalt peale kasutamist kattepaberile tagasi ja hoia alles järgmise projekti jaoks).

Nii kannad soovitud kujunduse üle transfeerile ja selle abil on juba hästi lihtne soovitud kujundust kleepida sinna, kuhu soovid.
Olin äärmiselt positiivselt üllatunud, kui hästi Cricut Joy masin lõikab. Ka imepeenikeses fondis nime lõikas vaevata välja. Seega tubli pisike masin.

Videosid, millest õppida:
Cricut Joy algajale
CricutJoy uus app

Cricut Joy, Cricut Maker, Cricut Air2 on saadaval Teeme TeistMoodi kaupluses ja e-poes. Masina ostuga pakume ka masinate kasutuse baaskoolitust. Kui on soovi, siis kirjutage jaanika.aasrand(at)teemeteistmoodi.com

Veel ideid, mida dekoreerida. Need tööd on valminud Meister Disain poolt ja kui soovite neid tooteid tellida, siis soovitame ühendust võtta Meister Disainiga

Vinüülkleebised, töö autor Meister Disain